Aktualności

Wydzielenie i zagospodarowanie terenu na ogniska i spotkania kulturowe dla mieszkańców w miejscowości Zagórze – Podkarpacki Plan Odnowy Wsi na lata 2017-2020

W październiku roku 2018 została zakończona budowa placu przy Świetlicy Wiejskiej w Zagórzu, przeznaczonego na ogniska oraz imprezy kulturowe dla mieszkańców Sołectwa. Wykonany on został przy dofinansowaniu z Urzędu Marszałkowskiego Województwa Podkarpackiego w ramach zadania pn.: „Wydzielenie i zagospodarowanie terenu na ogniska i wspólne spotkania kulturowe obok budynku Świetlicy Wiejskiej II etap – utwardzenie placu spotkań płytami ażurowymi”.

Czytaj więcej »

Narodowe Czytanie 2018 ” Przedwiośnie” Stefana Żeromskiego

Lekturą Narodowego Czytania w 2018 roku jest „Przedwiośnie” Stefana Żeromskiego. W stulecie odzyskania niepodległości właśnie czytanie „Przedwiośnia” oprócz stałego, głównego celu, którym jest promocja czytelnictwa, było też formą uczczenia jubileuszu odzyskania przez Polskę niepodległości. Jednocześnie przesłanie Żeromskiego wzbogaciło program obchodów i wydarzeń o niezwykle istotny i potrzebny element krytycznej refleksji nad dziejami ojczyzny. W dniu 14 września na placu przed Urzędem Gminy w Jaworniku Polskim odbyło się uroczyste czytanie Przedwiośnia. Wspólnie tą wspaniałą lekturę czytali : przedstawiciel Urzędu Gminy, jednostek podległych, stowarzyszeń, organizacji, młodzież ze Szkoły Podstawowej Jaworniku Polskim oraz Zespołu Szkół i Placówek w Manasterzu.
Dziękujemy wszystkim za promocję czytelnictwa oraz wspólne uczenie święta niepodległości.

Czytaj więcej »