Gminna Biblioteka Publiczna
w Jaworniku Polskim
37-232 Jawornik Polski
tel (016) 6514192

Godziny otwarcia
Poniedziałek - NIECZYNNE

Wt.- piąt.  od 800 do 1700

sobota od 800 do 1700Okres wakacji:

Poniedziałek - NIECZYNNE

Wt.- Sob.  od 800 do 1700 

_____________

Biblioteka bierze udział

w programie
"Akademia Orange dla bibliotek"

 

_____________

 

 

 

 

 

 

 

Filie GBP w Jaworniku Polskim

Hadle Szklarskie

wt.-śr. - 900 - 1700

czw. - 900 - 1300

tel. 166514244

_______________

Manasterz

wt.-śr. - 900 - 1700

czw. - 900 - 1300

tel. 166423227

_______________

Hucisko Jawornickie

wtorek - 800 - 1400

  

Szukaj w serwisie

W marcu bieżącego roku zakupiono oprogramowanie biblioteczne SOWA firmy SOKRATES - software, dzięki któremu możliwe jest stworzenie własnego katalogu komputerowego.
Proces informatyzacji bibliotek jest czasochłonny, ponieważ budowa katalogu elektronicznego wymaga napełnienia systemu dużą ilością danych. Dopiero po przygotowaniu katalogu możliwe jest uruchomienie wypożyczalni, dlatego realizacja całego projektu powinna odbywać się etapowo.Biblioteka w Jaworniku Polskim przystąpiła więc do I etapu, który obejmuje wdrożenie modułu podstawowego. Moduł podstawowy umożliwia zarówno katalogowanie książek, jak i tworzenie innych katalogów w tym czasopism, zbiorów specjalnych itp. Ponadto umożliwia wyszukiwanie informacji poprzez indeksy oraz zapytania zadawane w specjalnym języku. Oprócz typowych zestawień bibliograficznych może drukować karty katalogowe i naklejki identyfikacyjne z kodami kreskowymi. Nalepki te są niezbędne do uruchomienia procesu komputerowych wypożyczeń, a także do szybkiego wykonania scontrum.

Aby przyśpieszyć proces wprowadzania danych biblioteka nabyła dodatkowo moduł retrokonwersji katalogu i korzysta z gotowej bazy danych Biblioteki Narodowej oraz innych bibliotek posiadających dane w dowolnym systemie informatycznym.W niedługim czasie katalog elektroniczny będzie gotowy i do dyspozycji czytelników.
II etap obejmować będzie wdrożenie modułu opracowania inwentarza. Zasadniczą funkcją tego modułu jest drukowanie księgi inwentarzowej w formie zastępującej tradycyjnie ręcznie wypełnianą księgę.Ponadto istnieje możliwość przeprowadzania procesu ubytkowania od momentu zgłoszenia książki do ubytkowania do uzyskania protokołu ubytków. Mam nadzieję, że zakup tego modułu będzie możliwy w przyszłym roku.