Gminna Biblioteka Publiczna
w Jaworniku Polskim
37-232 Jawornik Polski
tel (016) 6514192

Godziny otwarcia
Poniedziałek - NIECZYNNE

Wt.- piąt.  od 800 do 1700

sobota od 800 do 1700Okres wakacji:

Poniedziałek - NIECZYNNE

Wt.- Sob.  od 800 do 1700 

_____________

Biblioteka bierze udział

w programie
"Akademia Orange dla bibliotek"

 

_____________

 

 

 

 

 

 

 

Filie GBP w Jaworniku Polskim

Hadle Szklarskie

wt.-śr. - 900 - 1700

czw. - 900 - 1300

tel. 166514244

_______________

Manasterz

wt.-śr. - 900 - 1700

czw. - 900 - 1300

tel. 166423227

_______________

Hucisko Jawornickie

wtorek - 800 - 1400

  

Szukaj w serwisie

Tradycyjnie, jak co roku podczas ferii zimowych, biblioteka nasza zorganizowała dla dzieci cykl spotkań na zajęciach plastyczno- technicznych, literackich i rozrywkowych.
Pierwsza część każdego spotkania miała charakter edukacyjny, natomiast druga rozrywkowy.
Podczas pierwszego spotkania dzieci uczestniczyły w zajęciach plastyczno - technicznych wykonując misia z bristolu wg wzoru z "Małego Artysty". Po skończonej pracy korzystały z gier planszowych, komputerowych i innych (np. "państwa - miasta").
Drugie spotkanie na zajęciach plastyczno - technicznych odbyło się pod hasłem "Walentynkowe niespodzianki". Dzieci wykonywały kartkę "Serduszko dobrych życzeń", wyszukiwały wierszowane życzenia i wpisywały je "do serduszka".
"Nacinamy kółeczka czyli kiri - origami" to kolejne zajęcia plastyczno - techniczne, podczas których dzieci zapoznały się z techniką kiri - origami, polegającą na składaniu papierowych modeli z naciętych odpowiednio kół. Wykonane modele zostały zaprezentowane na gazetce zrobionej przez dzieci.
Na ostatnim spotkaniu przeprowadzony został konkurs recytatorski  "Poezja bliższa dziecku". Do udziału w nim przystąpiło ośmioro dzieci. Uczestnicy zarecytowali wiersze poetów polskich: Karola Wojtyły, Juliusza Słowackiego, Jana Brzechwy i Juliana Tuwima. Komisja wyłoniła laureatów w dwóch kategoriach wiekowych - starszych i młodszych. W kategorii dzieci starszych I miejsce zdobyła Aleksandra Dzik, w kategorii dzieci młodszych I miejsce zdobyła Karolinka Bury, II miejsce Karolinka Bator. Laureaci konkursu otrzymali nagrody. Następnie odbył się turniej wiedzy o utworach literackich dla dzieci, zgaduj - zgadule literackie, zabawy alfabetem.
Na zakończenie ferii w bibliotece dzieci zostały poczęstowane słodyczami i otrzymały drobne upominki za udział w zajęciach.