Gminna Biblioteka Publiczna
w Jaworniku Polskim
37-232 Jawornik Polski
tel (016) 6514192

Godziny otwarcia
Poniedziałek - NIECZYNNE

Wt.- piąt.  od 800 do 1700

sobota od 800 do 1700Okres wakacji:

Poniedziałek - NIECZYNNE

Wt.- Sob.  od 800 do 1700 

_____________

Biblioteka bierze udział

w programie
"Akademia Orange dla bibliotek"

 

_____________

 

 

 

 

 

 

 

Filie GBP w Jaworniku Polskim

Hadle Szklarskie

wt.-śr. - 900 - 1700

czw. - 900 - 1300

tel. 166514244

_______________

Manasterz

wt.-śr. - 900 - 1700

czw. - 900 - 1300

tel. 166423227

_______________

Hucisko Jawornickie

wtorek - 800 - 1400

  

Szukaj w serwisie

Dnia 30.09.2009 r. uczniowie kl. V "B" ze Szkoły Podstawowej w Jaworniku Polskim pod opieką nauczycielki Pani Anny Drążek przybyli do naszej biblioteki by uczestniczyć w spotkaniu z utalentowaną, popularną wśród dzieci i młodzieży pisarką Beatą Ostrowicką. Zaproszone również zostały dzieci i młodzież uczestnicząca w zajęciach bibliotecznych w ramach projektu pt: "Zagospodarowanie czasu wolnego dzieciom i młodzieży poprzez organizacje zajęć rozrywkowych oraz edukacyjnych i literackich" realizowanego przez naszą bibliotekę w okresie od 15 maja do 30 września bieżącego roku, finansowanego ze środków PPWOW.

Pani Beata przyjechała do nas z Krakowa, w którym ukończyła studia, pracuje i mieszka z rodziną. Napisała 16 książek, zdobywając uznanie czytelników oraz znawców literatury. Jej książki otrzymały wiele nagród i wyróżnień. W 2004 r. "Świat do góry nogami" został wpisany na Honorową Listę Andersena. Książki "Lulaki, Pan Czekoladka i przedszkole czyli ważne sprawy małych ludzi" oraz "Świat do góry nogami" zostały wpisane na "Złotą Listę" książek polecanych przez Fundację ABCXXI - Cała Polska czyta dzieciom. W 2006 roku "Ale ja tak chcę!" uzyskało nagrodę literacką w konkursie "Książka Roku 2006" oraz w konkursie "Bestsellerek Roku 2006" za najlepszą książkę dla młodego czytelnika. Od 2007 r. autorka współpracuje z "Misiem" pisząc dla najmłodszych opowiadanka o zającu Anatolu i jego przyjaciołach - dinozaurze Plotku i mrówce Oli.

Jest autorką książek zarówno dla dzieci jak i starszej młodzieży. Bez względu na wiek swoich odbiorców, porusza problem tolerancji i umiejętności odnalezienia się w grupie, akcentuje znaczenie prawdziwej przyjaźni a także pierwszej miłości. Jej książki charakteryzuje żywa akcja, ciekawa intryga i humor. Zawierają elementy powieści historycznej, baśni i powieści fantastycznej. Miłośnicy sensacji i przygody również znajdą coś dla siebie w bogatym repertuarze książek tej autorki.

Atmosfera podczas spotkania była wyjątkowa. Na wstępie pisarka opowiedziała w jaki sposób powstają jej książki i jaką drogę muszą przebyć zanim trafią do rąk czytelnika. Inspiracją do pisania nowych utworów są jej dzieci i nie tylko. Choć jak twierdzi tematy można znaleźć wszędzie - w autobusie, w pociągu, szkole i na ulicy. Mówiła o bohaterach swoich książek i przeżywanych przez nich przygodach. Każde dziecko doskonale widziało i słyszało Panią Beatę i wszystko to co pokazywała. A warto było widzieć, bo były to książeczki jak również urokliwe maskotki Kotopsa, które pisarka otrzymała od czytelników swoich książek.Odpowiadała również na zadawane w trakcie spotkania pytania.
Spotkanie autorskie z Panią Beatą na długo pozostanie w naszej pamięci. W podziękowaniu za złożoną wizytę pisarka otrzymała bukiet róż wykonany z krepiny, zrobiliśmy również pamiątkowe zdjęcia, które pozostaną w naszej Kronice.

Biblioteka zakupiła kilka książek tej pisarki do swoich zbiorów. Zachęcamy wszystkich do wypożyczania tych i innych ciekawych książek znajdujących się w naszej bibliotece