Gminna Biblioteka Publiczna
w Jaworniku Polskim
37-232 Jawornik Polski
tel (016) 6514192

Godziny otwarcia
Poniedziałek - NIECZYNNE

Wt.- piąt.  od 800 do 1700

sobota od 800 do 1700Okres wakacji:

Poniedziałek - NIECZYNNE

Wt.- Sob.  od 800 do 1700 

_____________

Biblioteka bierze udział

w programie
"Akademia Orange dla bibliotek"

 

_____________

 

 

 

 

 

 

 

Filie GBP w Jaworniku Polskim

Hadle Szklarskie

wt.-śr. - 900 - 1700

czw. - 900 - 1300

tel. 166514244

_______________

Manasterz

wt.-śr. - 900 - 1700

czw. - 900 - 1300

tel. 166423227

_______________

Hucisko Jawornickie

wtorek - 800 - 1400

  

Szukaj w serwisie

W okresie od 01.07.do 31.08.2010 r. Gminna Biblioteka Publiczna w Jaworniku Polskim realizowała projekt pn.: "Atrakcyjne wakacje" w ramach Programu Integracji Społecznej finansowanego ze środków Poakcesyjnego Programu Wsparcia Obszarów Wiejskich. Na realizację tej usługi biblioteka otrzymała 7 160 zł dofinansowania.

W ramach realizacji projektu odbyło się 12 spotkań z uczestnikami na warsztatach zorganizowanych w formie zajęć komputerowych, artystycznych, rekreacyjno - sportowych i rozrywkowych.

Zajęcia komputerowe obejmowały obsługę komputera, wyszukiwanie informacji, tworzenie dokumentu tekstowego, prowadzenie elektronicznej korespondencji, natomiast zajęcia artystyczne -  malowanie na szkle, robienie kwiatów z krepiny, robienie biżuterii, wykonywanie prac plastyczno - technicznych. W ramach zajęć rekreacyjno - sportowych i rozrywkowych odbyła się piesza wycieczka do tunelu wąskotorowego w Szklarach, zawody sportowe oraz konkurs piosenki wakacyjnej.

Do biblioteki zakupiono komputer, materiały do zajęć, nagrody oraz artykuły spożywcze do każdorazowego poczęstunku.

Realizacja zadania umożliwiła uatrakcyjnienie uczestnikom czasu wolnego podczas wakacji. Dzieci miały okazję do rozwijania zainteresowań, wspólnej zabawy i wzajemnej integracji. Ponadto bezpiecznie spędzały czas pod właściwą opieką.

W ramach warsztatów artystycznych uczestnicy zdobywali i doskonalili umiejętności malowania na szkle, robienia kwiatów z krepiny, robienia biżuterii z gotowych elementów. Warsztaty komputerowe pozwoliły na poszerzenie wiedzy i umiejętności uczestników w zakresie obsługi komputera i zdobywania informacji za pośrednictwem internetu. Oprócz zajęć warsztatowych program obejmował ciekawe formy wypoczynku letniego z wykorzystaniem metod pedagogiki zabawy, konkursy sportowo - rekreacyjne, gry i zabawy oraz spotkania integracyjne.

Aktywny udział dzieci w zajęciach i żywe zainteresowanie formą prowadzonych zajęć świadczą o tym, że spełniły one swoją rolę, dzięki czemu osiągnięto zamierzone efekty. Biblioteka natomiast wyżej wymienionymi działaniami poszerzyła swoją ofertę kulturalno - oświatową.