Gminna Biblioteka Publiczna
w Jaworniku Polskim
37-232 Jawornik Polski
tel (016) 6514192

Godziny otwarcia
Poniedziałek - NIECZYNNE

Wt.- piąt.  od 800 do 1700

sobota od 800 do 1700Okres wakacji:

Poniedziałek - NIECZYNNE

Wt.- Sob.  od 800 do 1700 

_____________

Biblioteka bierze udział

w programie
"Akademia Orange dla bibliotek"

 

_____________

 

 

 

 

 

 

 

Filie GBP w Jaworniku Polskim

Hadle Szklarskie

wt.-śr. - 900 - 1700

czw. - 900 - 1300

tel. 166514244

_______________

Manasterz

wt.-śr. - 900 - 1700

czw. - 900 - 1300

tel. 166423227

_______________

Hucisko Jawornickie

wtorek - 800 - 1400

  

Szukaj w serwisie

„Biblioteka przestrzenią dla kreatywnych"
Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich dziesiąty raz zorganizowało w dniach 8-15 maja 2013 r. Tydzień Bibliotek - program promocji czytelnictwa i bibliotek. Ma on na celu podkreślanie roli bibliotek w poprawie jakości życia, edukacji oraz zwiększanie prestiżu zawodu bibliotekarza i zainteresowania książką szerokich kręgów społeczeństwa polskiego.
Hasło Tygodnia Bibliotek 2013 pozwala w różnych formach pokazać pozytywne zmiany, które zachodzą w naszych placówkach. Biblioteka, jako przestrzeń dla kreatywnych, staje się miejscem inspiracji i realizacji wielu niezwykłych pomysłów na promowanie literatury i zachęcanie do sięgania po książki każdego odbiorcę, bez względu na wykształcenie, wiek czy światopogląd.

Gminna Biblioteka Publiczna w Jaworniku Polskim w ramach „Tygodnia Bibliotek” przeprowadziła cykl lekcji bibliotecznych dla dzieci z oddziałów przedszkolnych oraz klas I-III. Odbyło się 7 spotkań, w których udział wzięło ok. 130 dzieci. Celem przeprowadzonych zajęć było zapoznanie dzieci z lokalem biblioteki, wyjaśnienie pojęć: biblioteka, wypożyczalnia, czytelnia, księgarnia, prezentacja księgozbioru i katalogów.
Tradycyjnie jak co roku odbyło się pasowanie uczniów klasy I na czytelników biblioteki gminnej. Uroczystość ta jest stałym i ważnym elementem w kalendarzu wydarzeń naszej biblioteki. Impreza ta ma na celu przyciągnięcie najmłodszych czytelników do biblioteki, która ma im się kojarzyć z miejscem radosnym, miejscem gdzie są mile widziani i które będą chętnie odwiedzać w poszukiwaniu ciekawych książek.
Dzieci miały okazję pobawić się zabawkami znajdującymi się w bibliotece, poukładać puzzle, pograć w gry planszowe.

Wyniki konkursu plastycznego

Dnia 10 maja 2013r. w Gminnej Bibliotece Publicznej w Jaworniku Polskim miało miejsce rozstrzygnięcie konkursu pt. „Ilustracje do wierszy Juliana Tuwima”.
Nasza biblioteka we współpracy ze stowarzyszeniem „Nasz Jawornik” zorganizowała konkurs w związku z obchodami Roku Juliana Tuwima.
Cele tego konkursu plastycznego to: przybliżenie uczestnikom sylwetki Juliana Tuwima i twórczości tego wybitnego polskiego poety, zachęcanie dzieci do czytania polskiej poezji, rozwijanie wyobraźni plastycznej.

Na konkurs wpłynęło 27 prac. Komisja w składzie: Małgorzata Kojder, Agnieszka Kosior, Beata Majgier – Kuźma oraz Elżbieta Hop przyznała następujące wyróżnienia:
w kategorii dzieci przedszkolne – Wiktoria Jamrozik, Natalia Dzimira, Patrycja Ilasz, Zuzia Łuczyk, Julia Budnik, Gabrysia Zięba, Oliwia Szmulik, Mateusz Szmulik, Artur Jamrozik, Gabrysia Suberlak
w kategorii klasy I – III – Karolina Raszpla, Izabela Inglot, Kacper Bury, Kacper Choma, Patrycja Dziura
w kategorii klasy IV – VI – Kamila Piątek
Osoby wyróżnione otrzymały nagrody rzeczowe, natomiast pozostali uczestnicy nagrody pocieszenia za udział w konkursie.