Gminna Biblioteka Publiczna
w Jaworniku Polskim
37-232 Jawornik Polski
tel (016) 6514192

Godziny otwarcia
Poniedziałek - NIECZYNNE

Wt.- piąt.  od 800 do 1700

sobota od 800 do 1700Okres wakacji:

Poniedziałek - NIECZYNNE

Wt.- Sob.  od 800 do 1700 

_____________

Biblioteka bierze udział

w programie
"Akademia Orange dla bibliotek"

 

_____________

 

 

 

 

 

 

 

Filie GBP w Jaworniku Polskim

Hadle Szklarskie

wt.-śr. - 900 - 1700

czw. - 900 - 1300

tel. 166514244

_______________

Manasterz

wt.-śr. - 900 - 1700

czw. - 900 - 1300

tel. 166423227

_______________

Hucisko Jawornickie

wtorek - 800 - 1400

  

Szukaj w serwisie

Podczas wakacji Gminna Biblioteka w Jaworniku Polskim wraz ze stowarzyszeniem „Nasz Jawornik” przeprowadziła warsztaty dla dzieci i młodzieży w ramach projektu „Poszerzamy horyzonty – świat sztuki decoupage, scrapbookingu i cardmakingu” współfinansowanego ze środków Programu „Działaj Lokalnie VIII” Polsko – Amerykańskiej Fundacji Wolności realizowanego przez Akademię Rozwoju Filantropii w Polsce oraz Ośrodek Działaj Lokalnie – Fundację Fundusz Lokalny w Leżajsku

Projekt obejmował 12 warsztatów, uczestniczyło w nim 229 osób. Przydzielona dotacja na zakup materiałów i narzędzi – 5 300 zł.

Decoupage, powszechnie nazywany techniką serwetkową, to sztuka ozdabiania różnego rodzaju przedmiotów motywami pozyskanymi z serwetek obiadowych, które następnie zabezpiecza się kilkoma warstwami lakieru tak, aby wtopił się całkowicie i nie był wyczuwalny przy dotknięciu. W zamyśle ma on wyglądać jak namalowany. Metodą tą można ozdobić przedmioty codziennego użytku, meble, wykorzystać ją przy tworzeniu biżuterii.

Uczestnicy projektu mieli okazję brać udział w 7 takich warsztatach ozdabiając drewniane zakładki, doniczki, bransoletki, kolczyki, szkatułki, serwetniki, kubki, kartonowe pudełeczka i serduszka oraz szklane flakoniki.

Scrapbooking to przede wszystkim metoda ozdabiania stron albumów, pamiętników, notesów według własnego konceptu. Można je ozdabiać przeróżnymi dodatkami, typu kolorowe naklejki, pieczątki dekoracyjne, dziurkacze, szablony i wzorki, kartony czy własne pamiątki, co sprawia, że sztuka wykonywana jest bez żadnych ograniczeń i pozwala na pełną swobodę. Tego typu zajęcia odbyły się 3 razy. Uczestnicy poznali materiały i narzędzia, jakie mogą wykorzystać do tworzenia własnych dzieł. Punktem kulminacyjnym warsztatów było własnoręczne stworzenie ozdobnego albumu, notesu i pamiętnika, które zostały upiększone kolorowymi dodatkami. Cardmaking to technika polegająca na pięknym, pomysłowym i oryginalnym ozdabianiu kartek okolicznościowych. Za jej pomocą można stworzyć wyjątkowe kartki na urodziny czy imieniny, święta lub na inne okazje Uczestnicy tych warsztatów przeprowadzonych w ramach projektu 2 razy nauczyli się pomysłowo upiększać kartki okolicznościowe. Dowiedzieli się przy tym, z jakich materiałów, akcesoriów oraz środków powinni korzystać, aby osiągnąć jak najlepszy efekt. Każdy uczestnik wykonywał kilka różnego rodzaju kartek.

Ze stworzonych podczas warsztatów prac powstała wystawa, którą można zwiedzać w okresie od 1 września do 15 października w Gminnej Bibliotece Publicznej w Jaworniku Polskim. Po zakończeniu wystawy dzieci zabiorą wszystkie swoje prace do domu.

Realizacja projektu „Poszerzamy horyzonty – świat sztuki decoupage, scrapbookingu i cardmakingu” uatrakcyjniła ofertę kulturalno - oświatową biblioteki skierowaną do dzieci i młodzieży .podczas wakacji. Umożliwiła zaproponowanie uczestnikom alternatywnej formy spędzania wolnego czasu. Dzieci miały okazję do wspólnych spotkań, wzajemnej integracji oraz rozwijania zainteresowań i umiejętności manualnych.

Aby zobaczyć galerię zdjęć kliknij tutaj...

W okresie od 1 września do 15 października w Gminnej Bibliotece Publicznej w Jaworniku Polskim można oglądać wystawę prac stworzonych przez uczestników projektu pn.:„Poszerzamy horyzonty – świat sztuki decoupage, scrapbookingu i cardmakingu”

Serdecznie zapraszamy!!!