Gminna Biblioteka Publiczna
w Jaworniku Polskim
37-232 Jawornik Polski
tel (016) 6514192

Godziny otwarcia
Poniedziałek - NIECZYNNE

Wt.- piąt.  od 800 do 1700

sobota od 800 do 1700Okres wakacji:

Poniedziałek - NIECZYNNE

Wt.- Sob.  od 800 do 1700 

_____________

Biblioteka bierze udział

w programie
"Akademia Orange dla bibliotek"

 

_____________

 

 

 

 

 

 

 

Filie GBP w Jaworniku Polskim

Hadle Szklarskie

wt.-śr. - 900 - 1700

czw. - 900 - 1300

tel. 166514244

_______________

Manasterz

wt.-śr. - 900 - 1700

czw. - 900 - 1300

tel. 166423227

_______________

Hucisko Jawornickie

wtorek - 800 - 1400

  

Szukaj w serwisie

"Czytanie łączy pokolenia" - pod takim hasłem przebiegały w tym roku obchody Tygodnia Bibliotek, w który aktywnie włączyła sie nasza biblioteka. To czas promocji czytelnictwa i biblioteki. Z tej okazji gościliśmy w naszych progach dwie grupy przedszkolaków mlodszych, dwa oddziały zerówki oraz klasy I, II i III szkoły podstawowej wraz z wychowawczyniami.

Bohaterem spotkania z przedszkolakami był Miś Uszatek, który swoimi przygodami bawi nas do dziś oraz sympatyczny żółw Franklin. Po wysłuchaniu opowiadań dzieci miały do dyspozycji zabawki, układanki, gry oraz puzzle znajdujące sę w bibliotece.

Dla wielu z nich była to pierwsza wizyta w bibliotece. Najmłodsi dowiedzieli sie, co należy zrobić, aby stać się czytelnikiem biblioteki oraz jak należy się w niej zachowywać i obiecali, że wrócą z rodzicami, aby zapisać się do biblioteki i wypożyczać książki.

Wśród uczniów klasy I zostało przeprowadzone uroczyste pasowanie na czytelnika. Po złożeniu przyrzeczenia, że będą szanować książki i sumiennie wypełniać obowiązki czytelnika pierwszoklasiści zostali włączeni w poczet czytelników Gminnej Biblioteki Publicznej w Jaworniku Polskim i otrzymali pamiątkowe dyplomy.

Uczniowie klasy II zapoznawali się z książką popularnonaukową dla dzieci i uczyli się wyszukiwać w niej potrzebnych informacji. Natomiast trzecioklasiści uczestniczyli w teście na znajomość treści baśni, bajek i wierszy, odgadywali zagadki z bibliotecznej szufladki.

Wszystkie te spotkania miały na celu przede wszystkim wzbudzenie zainteresowania książką, kształtowanie nawyku czytania, a także umiejętności korzystania z bogatych informacji, jakich dostarcza biblioteka.