Gminna Biblioteka Publiczna
w Jaworniku Polskim
37-232 Jawornik Polski
tel (016) 6514192

Godziny otwarcia
Poniedziałek - NIECZYNNE

Wt.- piąt.  od 800 do 1700

sobota od 800 do 1700Okres wakacji:

Poniedziałek - NIECZYNNE

Wt.- Sob.  od 800 do 1700 

_____________

Biblioteka bierze udział

w programie
"Akademia Orange dla bibliotek"

 

_____________

 

 

 

 

 

 

 

Filie GBP w Jaworniku Polskim

Hadle Szklarskie

wt.-śr. - 900 - 1700

czw. - 900 - 1300

tel. 166514244

_______________

Manasterz

wt.-śr. - 900 - 1700

czw. - 900 - 1300

tel. 166423227

_______________

Hucisko Jawornickie

wtorek - 800 - 1400

  

Szukaj w serwisie

Miesiąc maj to szczególny czas dla wszystkich bibliotek, ponieważ poświęcony on jest obchodom Tygodnia Bibliotek. Z tej szczególnej okazji naszą bibliotekę odwiedziły dzieci z przedszkola, zerówka oraz klasy I a, I b, II i III szkoły podstawowej z wychowawczyniami.

Dnia 14 maja bibliotekę odwiedzili najmłodsi. Celem wizyty było poznanie biblioteki, większośc z nich zwiedzała ją po raz pierwszy. Dzieci zapoznały się z książkami przeznaczonymi odpowiednio do ich wieku. Obiecały, że przyjdą z rodzicami, aby wypozyczyć ksiązki do domu. Następnie grzecznie wysłuchały opowiadania pt.: "Dziwny smerf" i swoimi słowami opowiedziały, o czym była książeczka. Na zakończenie spotkania pobawiły się zabawkami znajdującymi sie w bibliotece.

W tym samym dniu goscilismy dzieci z zerówki. Najpierw rozmawialiśmy o bibliotece i o książkach dla nich przeznaczonych. Dzieci dowiedziały się, czym różni sie biblioteka od księgarni, co wyróżnia książkę z biblioteki od pozostałych książek oraz jak należy korzystać z książek, aby mogły jeszcze służyć innym. W dalszej części odbyło się głośne czytanie jednej z "Wesołych historii" Ewy Szelburg-Zarembiny, a potem dzieci miały okazję zobaczyć, co jeszcze, oprócz książek, znajduje się dla nich w bibliotece.

Wśród uczniów klasy I a i I b przeprowadzono uroczyste pasowanie na czytelnika w dniu 12 maja. Zanim jednak zostali przyjęci do grona czytelników zaznajomili się z regulaminem biblioteki, porządkiem, jaki powinien znajdować się w bibliotece oraz umiejętnością poszanowania książek. Musieli również udowodnić, że nadają się na czytelników prawidłowo odpowiadając na zadawane im pytania. Na pamiątkę otrzymali dyplomiki pasowania na czytelnika.

Klasa II odwiedziła bibliotekę w dniu 11 maja. Spotkanie miało na celu uświadomienie uczniom, jak wiele zalet posiada książka - pomaga rozwijać język i słownictwo, rozwija myślenie, pobudza fantazję, dostarcza nam wiedzy i rozrywki, jest naszym towarzyszem w samotności, rozwija nasze uczucia, uczy nas wyrażać myśli i rozumieć innych. Poznanie wartości wypływających z czytania książek ma przyczynić się do częstszego wypożyczania i czytania książek.

21 maja odbyła sie lekcja biblioteczna dla uczniów klasy III, której temat brzmiał:"Poznajemy elementy budowy książki". Uczniowie poznawali nazwy i uklad elementów tworzących książkę, jak również ich funkcje. Wysłuchali także kilka ciekawostek związanych z historią książki. Po części edukacyjnej miały miejsce zajęcia rozrywkowe.

Wszystkie dzieci zostały poczęstowane lizakami i zaproszone do częstego odwiedzania biblioteki. W majowych spotkaniach uczestniczyło łącznie 135 dzieci.

 

GALERIA zdjęć z wydarzenia [KLIKNIJ]