Gminna Biblioteka Publiczna w Jaworniku Polskim przystąpiła do projektu, którego celem jest zapewnienie łatwego i szybkiego dostępu do kilku tysięcy publikacji naukowych w formie elektronicznej. Mowa o systemie ACADEMICA.

Darmowa wypożyczalnia ACADEMICA umożliwia korzystanie ze zbiorów cyfrowych Biblioteki Narodowej. System zapewnia dostęp do 3 438 115 publikacji ze wszystkich dziedzin wiedzy, również najnowszych, objętych ochroną prawa autorskiego. Zasób ten nieustannie się powiększa, gdyż nowych tekstów przybywa z każdym dniem.

Publikacje niechronione prawem autorskim lub licencjonowane, oznaczone zieloną kropką, są dostępne dla każdego użytkownika Internetu bez żadnych ograniczeń. Natomiast publikacje chronione prawem autorskim są dostępne wyłącznie z terminala znajdującego się w Czytelni Gminnej Biblioteki Publicznej w Jaworniku Polskim. Aby skorzystać z bazy potrzebne jest hasło, nadawane przez pracownika Biblioteki.

System ACADEMICA (academica.edu.pl) umożliwia nie tylko przeglądanie publikacji naukowych, ale także ich pełnotekstowe przeszukiwanie, tworzenie notatek, import danych bibliograficznych. To ogromna kopalnia wiedzy. Zachęcamy do skorzystania z jej zasobów w Bibliotece w Jaworniku Polskim.

https://academica.edu.pl