Aktualności

Forum Kobiet Aktywnych

Forum Kobiet Aktywnych Gminy Jawornik Polski
Dzień Kobiet to szczególny czas z tej okazji, nasza biblioteka zorganizowała spotkanie dla Pań, które w szczególny sposób przyczyniają się do rozwoju naszej Gminy. Na spotkaniu Burmistrz Miasta i Gminy Jawornik Polski Stanisław Petynia złożył wszystkim Paniom życzenia dołączając kwiaty. Nasze spotkanie uświetniły występu Grupy Tanecznej Zatańczeni, Zespołu przy Kole Emerytów i Rencistów w Jaworniku Polskim, występ pani Urszuli Targońskiej oraz pana Wacława Boncla. Odbyło się spotkanie autorskie malarki i pisarki pani Krystyny Perlak, mogliśmy też podziwiać obrazy malarki. Na zakończenie wystąpił dla wszystkich Lech Dyblik. Dziękuję za przemiłą obsługę i catering Spółdzielni Socjalnej Jawor.
Składamy podziękowanie wszystkim za tak liczny udział.

Czytaj więcej »

Unikatowe publikacje w bibliotece

Nasza biblioteka wzbogaciła się o wspaniałe publikacje, przekazane przez
prof. dr hab. Władysława Makarskiego
panu Burmistrzowi Stanisławowi Petyna.
W publikacjach znajdziemy wiele informacji
o pochodzeniu nazewnictwa miejscowości z terenu Gminy Jawornik Polski i nie tylko. Jest również praca magisterska poświęcona gwarze wsi Jawornik Polski oraz praca doktorancka Pana profesora Makarskiego.
Bardzo dziękujemy a czytelników zapraszamy do wypożyczenia.

Czytaj więcej »

Spotkania w bibliotece :))

Czas ferii zimowych już za nami.
Na zajęciach szyliśmy serduszka, ozdabialiśmy drewniane krążki z wykorzystanym techniki malowania, oklejania i decoupage. Staramy się aby nasze zajęcia były ciekawe i różnorodne:) Dziękujemy wszystkim uczestnikom za udział w naszych spotkaniach.

Czytaj więcej »

Wesołych Świąt

Radosnych Świąt Bożego Narodzenia, ciepłych w sercu, zimowych na zewnątrz, jaśniejących betlejemską gwiazdką, dających nadzieję na następny rok oraz wielu rozczytanych chwil.
Życzą
Dyrektor Elżbieta Macieląg oraz pracownicy Gminnej Biblioteki Publicznej w Jaworniku Polskim

Czytaj więcej »