Aktualności

Czytanie na Polanie edycja 2024

Tegoroczna Akcja Czytanie na Polanie cieszyła sie dużym zainteresowanie małych czytelników. Spotkania odbyły sie z Przedszkole Samorządowe w Hucisku Jawornickim, Przedszkole pod Jaworem, kl. II Szkoły Podstawowej w Jaworniku Polskim. Dziękuje opiekunom , wychowawcom i dzieciom. Dzięki akcji przekonaliśmy sie, że czytać można wszędzie i nawet jak deszcz pokrzyżował nam plany to urządziliśmy polanę na korytarzu w przedszkolu. Poniżej fotorelacja. Zapraszamy też na stronę FB biblioteki.

Czytaj więcej »

Dzień Książki i Praw Autorskich

23 kwietnia obchodziliśmy Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich. Z tej okazji we wszystkich naszych bibliotekach odbywały się zajęcia dla najmłodszych czytelników. Panie bibliotekarki odwiedziły też nasze przedszkola. Spotkania połączone były również z obchodami Dnia Ziemi.
Jak wygląda drukowanie książki, kto to jest autor, czytanie bajeczek, inscenizacja wiersza Rzepka, Taniec Mai to tylko niektóre zajęcia, które odbywały się w ramach naszych spotkań. Obdarowywaliśmy też naszych czytelników różami wykonanymi przez nasza panią bibliotekarkę Jolę. Dziękujemy za wspólnie spędzony czas.

Czytaj więcej »