Aktualności

Biblioteczne czytanki w przedszkolu

Przedszkolaki bardzo lubią książeczki. Zachęcamy wszystkich do czytania dzieciom. W naszych przedszkolach odbywają się spotkania, panie z biblioteki odwiedzają przedszkola i czytają bajeczki dzieciom. Do czytania zapraszamy też rodziców. Ten spędzony wspólnie czas daje nam wiele radości a w dzieciach rozbudza zamiłowanie do książek.

Czytaj więcej »

Forum Kobiet 2023

W dniu 7 marca odbyło się Forum Kobiet Aktywnych Gminy Jawornik Polski zorganizowane przez GBP w Jaworniku Polskim z okazji 8 marca.
Wójt Gminy Stanisław Petynia złożył życzenia i wręczył kwiaty wszystkim Paniom.
Swoje umiejętności sceniczne zaprezentowały dzieciaczki z Przedszkola pod Jaworem, odbyło się spotkanie autorskie pani Genowefy Pelc, wysłuchaliśmy piosenki w wykonaniu Julii Solarz oraz obejrzeliśmy piękny balet w Jej wykonaniu. Na zakończenie odbył się mini koncert Zespołu Śpiewaczego przy Kole Emerytów i Rencistów.
Dziękujemy wszystkim za tak liczny udział :))

Czytaj więcej »

Biblioteka w Manasterzu

Kochani czytelnicy😘 z Manasterza i okolic 🏠🏘️
Kontakt z biblioteką 📖
w Manasterzu w sprawie wypożyczenia i oddania książek📖📖 należy uzgodnić pod nr☎️ tel 16 642 31 09
⌛od poniedziałku do piątku w ⌚godzinach 🕛🕐12:00-13:00.
Zapraszamy 🤩
i przepraszamy za utrudnienia.😞

Czytaj więcej »

UTWORZENIE PUNKTU WIDOKOWEGO W MIEJSCOWOŚCI JAWORNIK-PRZEDMIEŚCIE

W dniu 11 lipca 2022 roku Gmina Jawornik Polski podpisała z Województwem Podkarpackim umowę o dofinansowanie utworzenia punktu widokowego na działce o numerze 1193/3 w miejscowości Jawornik-Przedmieście. W ramach tej umowy, nasza gmina otrzymała wsparcie finansowe w wysokości 12 tysięcy złotych na wykonanie zadaszonego tarasu widokowego, w którym umieszczone zostały ławki oraz stoliki przeznaczone do użytku dla osób odwiedzających. Nowo powstała przestrzeń jest ogólnodostępnym miejscem, służącym organizowaniu spotkań plenerowych i stanowić atrakcyjny turystycznie punkt, z którego podziwiać można w pełnej krasie piękno naszej okolicy. Swój udział w powstaniu punktu widokowego wniosło Koło Gospodyń Wiejskich z Jawornika Polskiego, którego członkowie po ukończeniu prac konstrukcyjnych zadbali o estetykę miejsca poprzez wykonanie nasadzeń kwiatów i krzewów. Całkowity koszt wykonania tarasu wyniósł łącznie 42 tysiące złotych, z czego środki gminne stanowią 30 tysięcy złotych.

Czytaj więcej »