Aktualności

Forum Kobiet Aktywnych 2019 :))

W dniu 8 marca w Sali budynku Technitexu odbyło się zorganizowane przez GBP Forum Kobiet Aktywnych Gminy Jawornik Polski. Wśród zaproszonych gości byli: Wójt Gminy Pan Stanisław Petynia, Skarbnik Gminy Pan Piotr Kaweński, Poseł na Sejm Pani Anna Schmidt- Rodziewicz, Pani Joanna Fabicka- poetka, pisarka, scenarzystka, Dyrektor Biura Poselskiego – Pan Mirosław Hajnosz, Prezes Zarządu Banku Spółdzielczego w Przeworsku Pani Małgorzata Szpejankowska, Prezes Spółdzielni Socjalnej Jawor Pani Marta Smaroń, dyrektorzy szkół oraz instytucji z terenu gminy a także przedstawicielki ze wszystkich organizacji kobiecych działających na terenie gminy.

Czytaj więcej »

Ferie z książką :))

Serdecznie zapraszamy

dzieci i młodzież

na spotkania z książką podczas ferii

w GBP w Jaworniku Polskim

w każdy wtorek i czwartek

w godzinach od 10:00 do 14:00

Czytaj więcej »

DZIEŃ PAMIĘCI OFIAR HOLOKAUSTU W GMINIE JAWORNIK POLSKI

W dniu 1 luty 2019 r odbyły się uroczystości związane z Dniem Pamięci o Ofiarach Holokaustu. Głównymi organizatorami spotkania była Gminna Biblioteka Publiczna w Jaworniku Polskim pod patronatem Wójta Gminy. W spotkaniu wzięli udział Wójt Gminy Jawornik Polski Pan Stanisław Petynia, Pani Dina Steinbruch z Izrala, reprezentująca drugie pokolenie ocalałych z Holokaustu, Ks. Stanisław Guzy proboszcz parafii w Jaworniku Polskim, Pan Andrzej Pieniążek Radny Gminy Jawornik Polski, Pani Dyrektor Romana Dubas, pracownicy Gminnej Biblioteki Publicznej, przedstawiciele Stowarzyszenia Kultury i Tradycji Wiejskiej „Jawornik”, oraz nauczyciele i młodzież ze szkoły w Jaworniku i Manasterzu. Uroczystości rozpoczęły się modlitwą oraz złożeniem kwiatów i zniczy przy asyście harcerzy na grobie rodziny Deców ratującej Żydów podczas II wojny światowej. Następnie na sali narad w Urzędzie Gminy odbyło się spotkanie z Panią Diną Steinbrucht, która opowiedziała losy swojej rodziny prześladowanej prze okupantów. Całość uroczystości uświetniły występy dzieci i młodzież. Wszystkim składam serdeczne podziękowania za udział wydarzeniu.

Czytaj więcej »

Wydzielenie i zagospodarowanie terenu na ogniska i spotkania kulturowe dla mieszkańców w miejscowości Zagórze – Podkarpacki Plan Odnowy Wsi na lata 2017-2020

W październiku roku 2018 została zakończona budowa placu przy Świetlicy Wiejskiej w Zagórzu, przeznaczonego na ogniska oraz imprezy kulturowe dla mieszkańców Sołectwa. Wykonany on został przy dofinansowaniu z Urzędu Marszałkowskiego Województwa Podkarpackiego w ramach zadania pn.: „Wydzielenie i zagospodarowanie terenu na ogniska i wspólne spotkania kulturowe obok budynku Świetlicy Wiejskiej II etap – utwardzenie placu spotkań płytami ażurowymi”.

Czytaj więcej »