Aktualności

Portal e-usług bibliotecznych – www.w.bibliotece.pl

Z radością informujemy, iż Gminna Biblioteka Publiczna w Jaworniku Polskim przystąpiła do ogólnopolskiego portalu e-usług bibliotecznych – w.bibliotece.pl. Portal dedykowany jest wszystkim czytelnikom zainteresowanym wymianą informacji na temat książek, regionaliów, dokumentów multimedialnych i innych zbiorów gromadzonych w bibliotekach publicznych. Zbiory naszej biblioteki są już dostępne w serwisie, dlatego zachęcamy do korzystania z bogatej oferty portalu.

 

Czytaj więcej »

ACADEMICA

Gminna Biblioteka Publiczna w Jaworniku Polskim przystąpiła do projektu, którego celem jest zapewnienie łatwego i szybkiego dostępu do kilku tysięcy publikacji naukowych w formie elektronicznej. Mowa o systemie ACADEMICA.

Czytaj więcej »

Narodowe Czytanie 2021r.

Serdecznie zapraszamy do kolejnej edycji Narodowego Czytania.
Tegoroczną lekturą akcji jest
” Moralność pani Dulskiej” Gabrieli Zapolskiej. Spotkanie odbędzie się 17.09.2021 o godzinie 11:00 na placu przed Urzędem Gminy.

Czytaj więcej »

Zakończenie wakacji

Gminna Biblioteka Publiczna serdecznie dziękuje wszystkim uczestnikom zajęć plastycznych podczas wakacji. Na ostatnich zajęciach dzieci wykonywały stroiki z kółek styropianowych oraz bransoletki z koralików ????????
Dziękujemy za udział i mile spędzony czas do zobaczenia w przyszłym roku????????????

Czytaj więcej »