Aktualności

BOOKCROSSING

BOOKCROSSING – uwolnij książkę,???? dziel się z innymi.????
13 czerwca obchodzimy Ogólnopolskie Święto Wolnych Książek. ????????
Biblioteka z tej okazji założyła dwie półki z wolnymi książkami w Schronisku Młodzieżowym ???? w Hadlach Szklarskich oraz w części hotelowej???? Pałacu w Hadlach Szklarskich. Bookcrossing polega na pozostawianiu przeczytanych książek???? w miejscach publicznych po to, by znalazca mógł je przeczytać i znów puścić w obieg. ????Idea bookcrossingu opiera się na założeniu, że literaturę należy rozpowszechniać. ????????????Książki powinny podróżować????????????, krążyć z rąk do rąk✋????️????, by mogły żyć❤️❤️ i spełniać swoje zadanie????????????. W tej podróży ważne jest to, że po prostu są czytane????????. Nie są ozdobą na półkach, stają się ogólnodostępne.???????????? Więc żyją, bo nas uczą, bawią, zaskakują.????????????

Czytaj więcej »

Kącik biblioteczny dla dzieci 🙂

Nasz nowy kącik czytelniczy???????? dla dzieci ????powstał dzięki
pani Malgorzacie Szpejankowskiej Prezes Banku Spółdzielczego w Przeworsku, która przekazala darowiznę dzięki czemu mogłyśmy zakupić nowe regały przystosowane do potrzeb małych czytelników. Serdecznie dziękujemy❤️❤️❤️
Panie bibliotekarki dołożyły pracę???????? serce???? i chęci ???? a efekt sami oceńcie????????. Nieskoromnie powiemy, że dzieci były zachwycone???????? .

Czytaj więcej »